×

Neden Bız

Ahşap endüstrisinin öncüsü olarak, ihtiyacınıza yönelik uzman ekibimizle doğru ürün seçimini kolaylaştırıyoruz. Geniş ürün yelpazemizle projelerinizi estetikle buluştururken kalite ve dayanıklılığı bir araya getiriyoruz. Size özel çözümlerimizle ahşabın doğal güzelliğini yaşam alanlarınıza taşıyoruz.

Medyada CNRWOOD

AL Jazeera

"Many people displaced from their homes by the quakes are in need of emergency shelter.

Now, Groups of volunteers across Turkey displayed their support for earthquake survivors through initiatives to produce portable wooden houses for the homeless."

- Al Jazeera

280

Olumlu Yorumlar

17

Çalıştığımız Ülkeler

47

Mütlü Müşteriler

76

Tamamlanmış Projeler

Son Bloglar

En Son Blogları Bir Göz Atın

Qoute

Bize Bir Teklif Gönderin

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Ahşap, nispeten daha kısa zamanda, 25 ila 80 yıl arasında yeniden büyüyebilir ve yenilenebilir. Tuğla, beton ve çeliğin hammaddeleri ise ancak bir jeolojik zaman geçtikten sonra yenilenebilir.


Ahşabın karakteri yaş, çevresel faktörler, nasıl bakıldığı ve kullanım tercihine göre çeşitlenir. Yer altındaki minerallerin nitelikleri ise “insan” zamanı için önemli ölçüde değişmez.


Kısacası ahşap yenilenebilir, geri dönüştürülebilir, çevre dostu ve estetik açıdan özgünlüğü tartışılmaz bir hammaddedir. Bilinçli bir şekilde hasat edilmiş ve yerine genç ağaçlar dikilmiş ahşaptan üretilmiş ürünler kullanmak, dünyaya bir iyilik yapmaktır.

(International Standart for Phytosanitary Measures) Uluslararası ticarette kullanılan ahşap ambalaj malzemeleri ile ilgili zararlıların bulaşması ve yayılması riskinin azaltılması için alınması gereken Bitki Sağlığı önlemlerini açıklar.Isıl işlem fırınlarında, fırınlama yaparak ahşabın çekirdek ısısının 56 dereceye geldikten sonra 30 dk. bekletilerek ahşabın içindeki zararlı böceklerden ve larvalardan arındırılması işlemidir.

Panel kapıların içlerindeki ağaç karkas kısmı kapı serenidir.Serenler köşelerinden birleştirilerek içine arı peteği şeklinde kağıt petek konulup kapı karkası yapılır.

Lamine, lamine kiriş, mobilya, kapı, ahşap masif panel ( finger jointli malzeme ), çardak, pergule, çocuk oyuncakları, montessori çocuk yatak gibi birçok alanda kullanılır.

Kapı sereni üretimi için kullanılacak en iyi ağaç ladin keresteden üretilendir. Çam ve ladinde bulunan yüksek nem oranı kapı sereni ve kapıları daha güçlü hale getirir.